När du behöver fönsterputs i Helsingborg

Är du i behov av fönsterputs i Helsingborg? Det kan ju då vara bra att ta hjälp med fönsterputs i Helsingborg. Det från ett företag som sysslar med just fönsterputsning. Ett sådant är Hemrex. Detta företag har även andra tjänster så som:

  • Städtjänster
  • Trädgårdsservice
  • Flytthjälp
  • Vardagsomsorg

Alla deras olika tjänster går att boka in som engångstjänst samt att det även går att beställa dem som ett löpande abonnemang. Detta företag vänder sig både till privatpersoner och till företag. För företag så finns dessa tjänster:

  • Kontorsstädning
  • Fönsterputsning
  • Trädgårdsservice
  • Bud- & vaktmästartjänster
  • Kontorsflytt
  • Byggstädning

Få hjälp med att putsa dina fönster i Helsingborg

Du som känner att det är dags för en fönsterputs i Helsingborg, du kan kontakta Hemrex. Just detta med att putsa fönster, det är viktigt, men det är många som låter bli att göra det. Det kan vara att fönstren sitter dumt till, eller att man inte klarar av det på grund av andra orsaker. Du kan då få hjälp med detta. Du bestämmer om det ska vara puts av båda sidor, eller bara en av dem. Du kan även välja att få detta som ett abonnemang, att de kommer regelbundet och putsar dina fönster.

Fler bra tjänster för hemmet

Hos Hemrex finns det även en hel del andra bra tjänster, så som att du kan få hjälp med städningen, så väl som hjälp med att fixa i din trädgård och mycket mer. Det går bra att boka in en tjänst för en enda gång så väl som du kan välja att ha det som en återkommande tjänst.